Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Poprawiono: 17 październik 2017
Utworzono: 17 październik 2017

W dniu 13 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w kościele pw. Trójcy Świętej w Borowiu odprawioną przez wikariusza ks. Kamila Daniluka w intencji pracowników oświaty.

W uroczystości oprócz pracowników oświaty udział wzięli: Kamila Sabak reprezentująca Posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka, Alicja Szaniawska Przewodnicząca Rady Gminy Borowie, ks. Kamil Daniluk wikariusz parafii Borowie, Wiesław Gąska Wójt Gminy Borowie, Marta Serzysko Sekretarz Gminy Borowie, Katarzyna Iwaniec dyrektor GOK w Borowiu, Katarzyna Wirtek kierownik GOPS w Borowiu, Jacek Walecki kierownik wydziału oświaty Urzędu Gminy Borowie oraz Łukasz Rosłaniec i Krzysztof Szczypek Policjanci z Zespołu do spraw Prewencji w Borowiu.

Poprawiono: 17 październik 2017
Utworzono: 17 październik 2017

W dniu 14 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu  miała miejsce uroczystość związana z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez wikariusza Parafii Borowie ks. Kamila Stańczuka w intencji par obchodzących jubileusz.

Na jubileuszu obecni byli: Przewodnicząca Rady Gminy Borowie Alicja Szaniawska, wikariusz parafii Trójcy Św. w Borowiu ks. Kamil Daniluk, zastępca kierownika USC Hanna Sitek oraz gospodarz uroczystości Wójt Gminy Wiesław Gąska.

Dyrektor GOK Katarzyna Iwaniec przywitała zebranych, a także złożyła dostojnym Jubilatom  gratulacje i życzenia, a następnie poprosiła o zabranie głosu Wójta Gminy, który skierował do Jubilatów następujące słowa:

Poprawiono: 10 wrzesień 2017
Utworzono: 28 sierpień 2017

27 sierpnia 2017 roku odbyły się Gminne Dożynki w Borowiu. Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się o godz. 1200  mszą św. w kościele p.w. Trójcy Świętej w Borowiu sprawowaną przez proboszcza parafii ks. Dariusza Parafiniuka i wikariusza ks. Kamila Stańczuka. Po mszy barwny korowód dożynkowy z wieńcami przemaszerował ulicami Borowia na parking przed budynkiem OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Poprawiono: 01 grudzień 2016
Utworzono: 01 grudzień 2016

W dniu 26 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora.

Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez Proboszcza Parafii Borowie ks. Dariusza Parafiniuka w intencji par obchodzących jubileusz Złotych Godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie.

Poprawiono: 14 listopad 2016
Utworzono: 14 listopad 2016

 

11 listopada 2016 roku w Borowiu odbyły się obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 1200 odprawioną przez Proboszcza Parafii Borowie ks. Dariusza Parafiniuka w intencji Ojczyzny. Na uroczystości obecni byli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Sekretarz Gminy Borowie Marta Serzysko, Poczty Sztandarowe Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu, Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie oraz Poczty Sztandarowe OSP w Borowiu, OSP w Głoskowie, OSP w Iwowem, OSP w Lalinach, dyrektorzy szkół z terenu gminy Borowie, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Katarzyna Iwaniec i Kierownik SP ZOZ Edward Dąbrowski oraz zespoły ludowe i mieszkańcy.

Kontakt

Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Do góry

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.